KURUMSAL

ESCO, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde toplam 108.000m² kapalı alanda yerleşik, 6 ana üretim tesisinde farklı ürün gruplarında üretim yapmakta olup, satış pazarlama ile ithalat-ihracat konularında üç şirket ile faaliyet göstermektedir. Entegre tesisleri ile tamamıyla donanımlı, araştırma ve geliştirme laboratuvarları, kalıphane, saç levha, metal işleme, tamamı bilgisayar kontrollü emaye fırınlar, robot kontrollü emaye ve elektrostatik, toz boyama hatları, alüminyum ve plastik enjeksiyon hatları ve montaj üniteleriyle; beyaz eşya, elektrikli ev aletleri ve mobilya olmak üzere dayanıklı tüketim malları sektöründe Türkiye’deki başlıca üretici, ihracatçı ve distribütörlerden birisidir.

ESCO Grup Şirketleri; Esco Emaye döküm A.Ş.,Eselevsan Elektrikli Ev Aletleri,Kozmik Isı Cihazları, Bexel Modüler Mobilya, Kozmik Dayanıklı Tüketim Malları Bexel Dış Ticaret,şirketlerinden oluşturmaktadır.

ESCO, hammaddelerin seçiminden başlayarak tanınmış, güvenilir, belgelendirilmiş ve onaylanmış tedarikçiler ile üretim ve işleme teknolojileri, nihai kalite kontrol ve satış ve satış sonrası hizmetleriyle tüketiciler için, sağlık, güvenlik, kalite ve ekonomi demektir.

Türkiye’de kurulduğu günden bugüne, ürünlerinin kalitesine güvenilen TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile üretim yapmaktadır. İhracat odaklı üretim stratejisi ile tüm dünyadaki tüketicilerin güvenini kazanan ESCO’in uluslararası standartlara uygun kaliteli ürünleri; dünya çapında yetkilendirilmiş ürün güvenliği, kalite belgelendirme ve onay laboratuvarları tarafından belgelendirilmiştir. ESCO ürünlerinde, İNTERTEK Belgelendirme Kuruluşunun GS ve CB Test Sertifikalarına haizdir. CERTIGAZ SAS-Fransa, Gazlı ocaklar, gazlı fırınlar, full gaz ile çalışan tam boy fırınlar/benzeri ev aletlerine ilişkin standartlar ve belgelerine sahiptir.

Diğer ülkelerdeki, elektrikli ve gazlı pişirici cihazlar ve fırınları kapsayan, ilgili standart ve belgelendirme kuruluşları; NEMKO- Norveç, SGS Türkiye, DEKRA - Hollanda, ERI – Kore, Avustralya, Singapur, ISI – İsrail. ESCO beyaz eşya ürünlerini canlılar ve çevre üzerinde zararları olan 6 adet kimyasal maddenin kullanımını sınırlayan RoHS direktifine uygun olarak üretmektedir.

ESCO, müşteri taleplerini karşılama, hizmette süreklilik ve istikrar ile servis etkinliği konularında hedeflediği sürekli iyileştirme ile uluslararası güvenilirlik tesis etmiş ve bu konularda gelişmeyi sürekli kılmıştır. Bu istikrar, ESCO ‘in uluslararası müşteriler için cazip ve çekici olmasını sağlamıştır. Yurtdışı müşteri ve alıcılar ile sürekli ve karşılıklı işbirliği, ESCO ‘in en gelişmiş ve güncel üretim teknoloji ve yöntemlerine ulaşmasına katkıda bulunmaktadır.

ESCO ’in sahip olduğu gelişmiş teknoloji, bilgi birikimi ve teknik kadroları, mevcut müşteri hizmetlerinin daha çok geliştirilmesine yönelik olarak yönlendirilmektedir.

ESCO, Türkiye’deki tüketicilerin yanı sıra, Avrupa Birliği’nin tüm üye ülkeleri ile aşağıdaki başlıca ülkelerde; Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, Hollanda, Belçika, Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Sırbistan, Macaristan, Karadağ, Çek Cumhuriyeti, İskandinav ve Baltık ülkeleri, Norveç, İsveç, Finlandiya, Litvanya, Estonya, Letonya, Avustralya, Kore, İsrail, Azerbaycan, Gürcistan, BDT, Bela Ruya, Orta Doğu ülkeleri, Afrika Toplam 102 ülke de dünya standartlarında üretilen geniş ürün yelpazesi ile nihai tüketiciler için bir tutku ve alışkanlık olmaya devam etmektedir.

Vizyonumuz

Grubumuzu, Çağdaş Yönetim modeli ile sürekli gelişmeyi hedefleyen ve bu felsefeden ödün vermeyen bir grup haline getirmektir. Etik ilkelerimiz, değer, hedef ve stratejilerimiz doğrultusunda, ürünler geliştirip; en yüksek standartda üretmek, satış ve satış sonrası hizmetlerimizi en üst düzeyde gerçekleştirmek, müşterilerimize, bayilerimize, iş ortaklarımıza, çevremize kattığımız değeri sürekli kılmak ve belirgin biçimde artırmak.

Misyonumuz

Çalışan memnuniyeti ve gelişmeyi ön planda tutarak insan kaynakları politikasında Dünya standartlarını yakalamaktır. Uzmanlık alanlarımızı genişleterek bulunduğumuz sektörlerde yeni ufuklar açmak, müşterilerimizin artan gereksinim ve beklentilerini aşarak memnuniyetlerini en üst düzeye taşımak, muhtemel gereksinimleri önceden görerek ürün ve çözüm geliştirmek.

Kalite Politikamız

Beyaz Eşya Sektöründe üretim yapmakta olan işletmemiz ürün ve hizmet kalitesinde öncü olmak, iç ve dış pazarda lider olma hedefi ile faaliyetini sürdürmektedir.

Kalite Politikamız;

  • - En az müşteri şikayeti ve en üst düzeyde müşteri tatmininin sağlanması.
  • - Ürün kalitesinin sürekli iyileştirilmesi ve maliyet azaltımı çalışmalarının tüm personelimiz katılımı ile yürütülmesi.
  • - Ürün ve hizmet kalitesini yasal mevzuat ve standartlar çerçevesinde istenilen düzeye ulaştırmak ve sürekli geliştirmek için, ihtiyaç duyulan eğitimlerin işletme bazında sürekli kılınması.

konularını kapsamaktadır.

Yukarıda açıklanan kalite politikamız çerçevesinde Kalite Yönetim Sistemi’nin uygulanması, geliştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması için bu doğrultuda kalite hedeflerini tespit ederek uygulanmasını taahhüt etmekteyiz.